- New
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Vention USB-C Male to 3.5MM Male Cable 1M Gray Aluminum Alloy Type. Connector 1: 3.5mm, Connector 1 gender: Male, Connector 2: USB Type-C, Connector 2 gender: Male, Cable material: Copper, Connector contacts plating: Nickel, Magnetically shielded, AWG wire size: 29, Cable length: 1 m, Product colour: Grey |
| Vendor Homepage | https://ventiontech.com/products/usb-c-to-3-5mm-type-c-to-aux-headphone-3-5-jack-adapter-audio-cable-for-huawei-p40-nova7-xiaomi-mi-6-9-10-pro-oneplus-7?_pos=1&_psq=BGK&_ss=e&_v=1.0 |
| Unit Box Height | 0.01 |
| Unit Box Length | 0.16 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| AWG wire size | 29 |
| Cable length | 1 m |
| Cable material | Copper |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | USB Type-C |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Jacket material | Cotton/Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Magnetically shielded | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Grey |
| Cable diameter | 3.5 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Model | BGKHF |
| Model name | USB-C Male to 3.5MM Male Cable 1M Gray Aluminum Alloy Type |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00016 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.024 kg |