- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 13
business days
CCA-417
3.5 mm audio + microphone adapter cable, 0.2 m
Most tablets, phones and compact notebooks use a single 4-pin audio connector for both audio and microphone, but your favorite headset has 2 separate plugs. With this practical adapter cable you easily connect any headset to your smartphone, tablet or Ultrabook!
| Vendor Homepage | http://gmb.nl/item.aspx?id=7544 |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.11 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Product Type | Adapter |
| Length | 0.2 m |
| Connectors | 3.5 mm audio + microphone |
| Colour | Black |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000385 cubm |
| Product Net Weight | 0.02 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.02 kg |