BaByliss E786E hair trimmers/clipper Black
BaByliss E786E hair trimmers/clipper Black





BaByliss E786E hair trimmers/clipper Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Operating time | 60 min |
| Power source | AC/Battery |
| Battery type | Built-in battery |
| Rechargeable | Yes |
| Charging time | 8 h |
| Weight | 190 g |
| Cord length | 2 m |
| Blade material | Stainless steel |
| Number of length steps | 13 |
| Maximum hair length | 2.4 cm |
| Product colour | Black |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Suitable for entire body | No |
| Removable blade | Yes |
| Carrying case | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Cordless | Yes |
| Power indication light | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Use in accordance with the instructions., Store in a dry place. |