Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 6
business days
| System parameters | |
|---|---|
| Operating system | Embedded Linux Operating System |
| Flash | 32MB |
| Memory | 128MB |
| Display settings | |
| Screen | 10.1-inch colorful TFT LCD |
| Screen resolution | 1024 × 600 |
| Operation | Capacitive touch screen |
| Audio settings | |
| Audio input | Built-in Omnidirectional Microphone |
| Audio output | Built-in Loudspeaker |
| Audio compression standard | G.711 U |
| Audio compression rate | 64 Kbps |
| Sound quality | Noise Suppression and Echo Cancellation |
| Network settings | |
| Wired network | 10/100 Mbps self-adaptive network |
| Wireless network | Wi-Fi 802.11b/g/n |
| Network protocols | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| Device interfaces | |
| Relay outputs | 2 |
| Alarm inputs | 8-ch alarm inputs |
| RS-485 | 1 |
| TF card (micro SD card) | Max to 32G, SD 2.0 or lower version |
| Main features | |
| Power supply | IEEE802.3af standard PoE, 12 VDC/1A |
| Energy consumption | ≤6W |
| Relative humidity | 10% to 90% |
| Operating temperature | -10° C to + 55° C (14° F to 131° F) |
| Dimensions (L × W × H) | 254 mm × 166 mm × 14.7 mm (10.0" × 6.5" × 0.58") |
| Weight | 0.75 kg |