- New
- In stock
Dahua Technology VTO2202F-P-S3 video intercom system 2 MP Silver
Dahua Technology VTO2202F-P-S3 video intercom system 2 MP Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, FCC, UL |
| Wall mountable | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Door station control | Yes |
| Streaming capability | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Proper use | Outdoor |
| Product colour | Silver |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Placement supported | Vertical |
| Control type | Buttons |
| IK code | IK07 |
| Power consumption (standby) | 4 W |
| Power consumption (typical) | 5 W |
| Outdoor unit power type | DC/PoE |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Web-based management | Yes |
| Height | 130 mm |
| Width | 96 mm |
| Depth | 28.5 mm |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10, 100 Mbit/s |
| Supported network protocols | IPv4; RTSP; UDP; DNS; P2P; UPnP; RTP; TCP; SIP |
| Video formats supported | H.264, H.265 |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Operating system installed | Embedded LINUX |
| Number of speakers | 1 |
| Voice codecs | G.711a, G.711u, PCM |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Maximum frame rate | 25 fps |
| Viewing angle, horizontal | 168.6° |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Viewing angle, vertical | 87.1° |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.9 mm (1 / 2.9") |
| Sensor type | CMOS |
| Field of view (FOV) angle | 176.7° |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Night vision | Yes |
| LED type | IR |
| RS-485 ports (transmitter) | 1 |