Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 6
business days
| System parameters | |
|---|---|
| Card reader | Built-in Card Reader |
| Processor | Embedded MCU Processor |
| Device interfaces | |
| Connecting modules | 2(1 Input, 1 Output) |
| Main features | |
| Card type | Mifare Card |
| Power output | 12VDC (Powered for the other module) |
| Power input | 12VDC (Powered by the other module) |
| DIP connection | 8 |
| Protection level | IP65 |
| Installation | Flush Mounting, Surface Mounting |
| Energy consumption | ≤2W |
| Relative humidity | 10% to 95% |
| Operating temperature | -40° C to +60° C (-40° F to 140° F) |
| IP protection level | IP65 |
| Dimensions (L × W × H) | 98.5mm×100mm×33.7mm(3.87"×3.95"×1.33") |
| Weight | 0.16 kg |