Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Akyga AK-ND-05 is a compact and efficient power adapter/inverter that provides reliable 65W output power.
Features | |
|---|---|
| Duration of use | 100000 hours |
| Efficiency | 80% |
| Weather resistance | No |
| Output current | 3.34 A |
| Purpose | Laptop |
| Output voltage | 19.5V |
| Input frequency | 55 +/- 5Hz |
| Output power | 65W |
| Power type current | AC to DC |
| Input voltage | 100 - 250V |
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | Dell |
Design | |
| Product color | Black |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
Operating conditions | |
| Operating temperature (OT) | 5 - 50 °C |
| Operating relative humidity (HH) | 0 - 70% |
| Storage temperature (TT) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (HH) | 0 - 80% |
Weight and dimensions | |
| Cable length | 1.2 m |
| Weight | 218 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 114 mm |
| Width | 49mm |
Packaging details | |
| Package width | 90 mm |
| Package weight | 267 g |
| Package height | 38 mm |
| Packaging type | Box |
| Quantity per package | 1 pc. |
| Package depth | 190 mm |
Other features | |
| EAN/UPC/GTIN (on packaging) | 5901720130242 |
| Material | ABS synthetic material |
| | |