- New
The Qoltec 51735 power adapter provides an output voltage of 19.5 V and a maximum power of 150 W, suitable for laptops. It has protection functions against short circuit, overvoltage, overheating and overload.
The Qoltec 51735 power adapter provides an output voltage of 19.5 V and a maximum power of 150 W, suitable for laptops. It has protection functions against short circuit, overvoltage, overheating and overload.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Qoltec 51735 power adapter provides an output voltage of 19.5 V and a maximum output power of 150 W, suitable for laptops. It has protection functions such as short circuit, overvoltage, overheating and overload.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Laptop Charger |
| Product Brand | Qoltec |
| Model | 51735 |
Specifications | |
| Output Voltage | 19.5V |
| Output Current | 7.7 A |
| Output Power | 150W |
| Input Voltage | 220 - 240V |
| Input Frequency | 50 - 60 Hz |
| Color | Black |
Security Features | |
| Short Circuit Protection | Yes |
| Overvoltage Protection | Yes |
| Overheating Protection | Yes |
| Overload Protection | Yes |
Additional Information | |
| Quantity per package | 1 pc. |