HP 45W USB-C LC Power Adapter
HP 45W USB-C LC Power Adapter
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Box contents | AC power adapter; 1 power cord; warranty card |
| Features | Fast charging |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-deskjet-2700-all-in-one-printer-series/model/31598160?sku=5AR83B&serialnumber=5AR83B |
| Compatibility | Compatible with HP Chromebook PCs with USB-C port |
| HP segment | Business |
| Output power | 45 W |
| Purpose | Laptop |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| Height | 26.5 mm |
| Weight | 193 g |
| Width | 94 mm |
| Depth | 40 mm |
| Cables included | AC |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), CCC |
| UNSPSC-code | 39121006 |
| Country of origin | China |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 40 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182569252, 888182569351 |