Einhell TP-BS 18/457 Li BL - Solo Sheet sander Black, Red
Einhell TP-BS 18/457 Li BL - Solo Sheet sander Black, Red







Einhell TP-BS 18/457 Li BL - Solo Sheet sander Black, Red
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Adjustable speed | Yes |
| Sander type | Sheet sander |
| Motor type | Brushless |
| Product colour | Black |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 2.58 kg |
| Sanding belt width | 7.5 cm |
| Sanding belt length | 45.7 cm |
| Idle belt speed (max) | 250 m/min |
| Idle belt speed (min) | 120 m/min |
| Carrying case | No |
| Charger | No |
| Battery pack | No |