- In stock.
Bicycle mountain Camp Camp, 29 "
Bicycle mountain Camp Camp, 29 "



Bicycle mountain Camp Camp, 29 "
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CAMP, Camp |
| Color | Several colors/designs available, selected randomly |
| Bicycle type | Mountain |
| Minimum height | 175 cm |
| Can be folded | No |
| Frame size | 20" |
| Front wheel size | 29 inches |
| Rear/ | Wheel size/s- 29 in |
| Rim material | Aluminum |
| Tires | 29" * 2.10" |
| Fork type | Shock-absorbing |
| Rear shock absorber | No |
| Front brake type | Disc, mechanical |
| Rear brake type | Disc, mechanical |
| Number of gears | 21 |
| Weight | 20 kg, 22 kg. |
| Collection percentage | 80% |
| Complete set | Bicycle |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 1480mm. |
| Width | 220 mm. |
| Height | 800mm. |
| Country of manufacture | TR |