- Nauja
- Prekė sandėlyje
Bosch Serie 8 WIW28542EU washing machine Front-load 8 kg 1400 RPM C White
Bosch Serie 8 WIW28542EU washing machine Front-load 8 kg 1400 RPM C White
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 11 - 16*
d. d.
| Door opening | Side opening |
| Custom panel-ready | Yes |
| Appliance placement | Built-in |
| Viewing window | Yes |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Product colour | White |
| Built-in display | Yes |
| Door colour | White |
| Door hinge | Left |
| Loading type | Front-load |
| Cord length | 2.1 m |
| Energy consumption per 100 cycles | 62 kWh |
| Energy consumption washing per cycle | 0.624 kWh |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class | C |
| Current | 10 A |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Connected load | 2300 W |
| Water consumption per cycle | 45 L |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Width | 596 mm |
| Height | 818 mm |
| Weight | 76 kg |
| Depth | 544 mm |
| Depth with door open | 95.6 cm |
| Washing programs | Sport, Rinse, Blouse/shirt, Night, Cotton, Mix, Pre-wash, Hand/wool, Drum cleaning, Spin/drain, Quick 15 min, Jeans/denim, Eco 40-60, Quick 30 min, Delicate/silk, Down |
| Noise emission class | A |
| Cycle time (max) | 206 min |
| Cycle time (quick washing program) | 15 min |
| Residual moisture | 51.4% |
| Foam control system | Yes |
| Rated capacity | 8 kg |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Noise level (spin) | 66 dB |
| Add garment (pause) function | Yes |
| Spin-drying class | B |
| Adjustable temperature | Yes |
| Adjustable spin speed | Yes |
| AquaStop function | Yes |
| Load balancing system | Yes |
| Overflow protection | Yes |
| Delay start (max) | 24 h |
| Delayed start timer | Yes |
| Drum Clean | Yes |
| LED program stage indicator | Yes |
| Feet adjustment | 15 cm |
| Drum interior light | Yes |
| Buzzer | Yes |
| Remaining time indication | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Warnings | The washing machine must be installed in accordance with the installation instructions to prevent the risk of flooding., Do not touch the washing machine with wet hands to avoid the risk of electric shock., Do not exceed the maximum load of the washing machine. |
| Bosch washing technologies | EcoSilence Drive™, VarioDrum, Aqua Stop, ActiveWater™ Plus, SpeedPerfect |