- New
- In stock
COMPLECT SDS-PLUS 3PCS 6/8/10 MM
COMPLECT SDS-PLUS 3PCS 6/8/10 MM
COMPLECT SDS-PLUS 3PCS 6/8/10 MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Length | 16.5 cm, 216 mm. |
| Working part length | 10 cm |
| Diameter | 10 mm |
| Mounting type | SDS Plus (TE-C) |
| Included | 3 pcs: 6, 8, 10 mm |
| Material to be processed | Concrete, Masonry |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.18 kg. |
| Width | 46 mm. |
| Height | 12 mm. |
| Country of manufacture | DE |