-
−13%
Kärcher 1.324-460.0 pressure washer Upright Electric 500 l/h Yellow
Kärcher 1.324-460.0 pressure washer Upright Electric 500 l/h Yellow
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product colour | Yellow |
| Hose length | 8 m |
| Form factor | Upright |
| Power source | Electric |
| Pump material | Aluminium |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Connected load | 2100 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Height | 901 mm |
| Weight | 13 kg |
| Depth | 369 mm |
| Width | 389 mm |
| Working pressure (max) | 145 bar |
| Maximum input water temperature | 40 °C |
| Working pressure (min) | 20 bar |
| Maximum flow rate | 500 l/h |
| Maximum area performance | 40 m²/h |
| Rotating nozzle | Yes |
| Vario power spray lance | Yes |
| Car wash brush | No |
| Spray gun included | Yes |
| Hose included | Yes |