The Lenovo 4Y51J62544 is a right-handed Bluetooth optical mouse for office use, with 2400 DPI tracking resolution and six buttons. It has a rechargeable built-in lithium battery, an ergonomic design, and supports Bluetooth version 5.1.
The Lenovo 4Y51J62544 is a right-handed Bluetooth optical mouse for office use, with 2400 DPI tracking resolution and six buttons. It has a rechargeable built-in lithium battery, an ergonomic design, and supports Bluetooth version 5.1.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Lenovo 4Y51J62544 is a right-handed Bluetooth optical mouse for office use, with a movement resolution of 2400 DPI and six buttons. It has a rechargeable built-in lithium battery, an ergonomic design, and supports Bluetooth version 5.1.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Bluetooth Optical Mouse |
| Product Brand | Lenovo |
| Model | 4Y51J62544 |
Specifications | |
| Dimensions | 129 mm × 72 mm × 44 mm (W × W × H) |
| Weight | 96 g |
| Color | Gray |
| Number of Buttons | 6 |
| Motion Resolution | 2400DPI |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Battery Type | Built-in Lithium Battery |
| Charging Port Type | USB Type-C |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C |
| Operating Humidity | 20 - 95% |
Additional Information | |
| Ergonomic Design | Yes |
| Programmable Buttons | 3 |
| Roll Type | Roll |
| Durability (Millions of Clicks) | 3 |
| Retractable Cable | Yes |
| Works on Any Surface | Yes |
| Safety Warning | Keep away from heat sources. The product must be protected from moisture. Dispose of in accordance with local regulations for electronic waste. |