The Activejet AMY-W390 is a USB wired optical mouse for universal use, with a maximum movement resolution of 2000 DPI. It has a heating function with three temperature settings, an ergonomic design and customizable movement resolution.
The Activejet AMY-W390 is a USB wired optical mouse for universal use, with a maximum movement resolution of 2000 DPI. It has a heating function with three temperature settings, an ergonomic design and customizable movement resolution.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Activejet AMY-W390 is a USB wired optical mouse for universal use, with a maximum movement resolution of 2000 DPI. It has a heating function with three temperature settings, an ergonomic design and customizable movement resolution.
Features | |
|---|---|
| Product Type | USB Wired Heated Mouse |
| Product Brand | Activejet |
| Model | AMY-W390 |
Specifications | |
| Dimensions | 64 mm (W) × 37.5 mm (H) × 119 mm (W) |
| Weight | 105 g |
| Color | Black |
| Lighting Colors | Yellow, Red, Orange |
Technical Data | |
| Motion Detection Technology | Optical |
| Connection Technology | Wired (USB Type-A) |
| Motion Resolution | Up to 2000 DPI |
| Temperature Settings | 3 settings (30°C-40°C) |
| Power Consumption | 100mA |
| Cable Length | 1.5 m |
| Response Time | 8ms |
| Polling Rate | 125Hz |
Additional Information | |
| Number of Buttons | 4 |
| Scroll Type | Roll |
| Integrated Memory | 32 KB |
| Recommended Use | Universal |
| Safety Warning | Use the product only for its intended purpose. The heating function may cause discomfort if used improperly. |