Esperanza EKO009 microwave Black Solo microwave Countertop 20 L 700 W
Esperanza EKO009 microwave Black Solo microwave Countertop 20 L 700 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Built-in display | Yes |
| Door hinge | Left |
| Product colour | Black |
| Display type | LED |
| Timer | Yes |
| Product type | Solo microwave |
| Door colour | Black |
| Control type | Touch |
| Door open type | Push |
| Timer duration | 99 min |
| Appliance placement | Countertop |
| Child lock | Yes |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Turntable material | Glass |
| Interior capacity | 20 L |
| Microwave power | 700 W |
| Timer type | Digital |
| Turntable | Yes |
| Door opening | Side opening |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Connected load | 1100 W |
| Weight | 9.4 kg |
| Depth | 323 mm |
| Width | 446 mm |
| Height | 245 mm |
| Interior dimensions (W x D x H) | 311 x 301 x 202 mm |
| Defrost function | Yes |
| Number of cooking programs | 6 |
| Grill | No |
| Rotisserie | No |
| Steam cooking | No |
| Convection cooking | No |