- New
- In stock
Jata TP600
Jata TP600
Jata TP600
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Performance | |
|---|---|
| Type: | Full-size ironing board |
| Foldable: | Y |
| Height adjustment: | Y |
| Castor wheels: | N |
| Cover material: | Cotton |
| Iron holder: | Y |
| Colour of product: | Black |
| Linen rack: | N |
| Non-slip feet: | Y |
| Weight & dimensions | |
| Board size (W x D): | 1370 x 450 mm |
| Height (max): | 93 cm |
| Product dimensions when closed (WxDxH): | 1140 x 460 x 130 mm |
| Iron plate dimensions (WxD): | 380 x 340 mm |