Washing machine LG F2X50S9THB
Washing machine LG F2X50S9THB






Washing machine LG F2X50S9THB
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | LG |
| Mounting type | Freestanding |
| Color | White |
| Washing machine type | Front-loading |
| Standardized width | 60cm |
| Depth | 47.5 cm |
| Washing capacity | 9 kg |
| Maximum drilling speed | 1200 rpm |
| Energy efficiency class | A |
| Energy consumption 100 cycles | 34 kWh |
| Water consumption per cycle | 50 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Sound level class | A |
| Noise level | 71 dB |
| Cycle time | 228 minutes |
| Automatic dosing technology | No |
| Smart washing technology | No |
| Capsule drawer | None |
| Steam technology | Added steam |
| Drum lighting | Yes |
| Engine type | Inverter |
| Possibility to add extra laundry if you forget | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Foam protection | Yes |
| Quick wash program | Yes |
| Wool washing certificate | No |
| Hot water connection option | No |
| Child lock | Yes |
| Standardized height | 85 cm |
| Height | 85 cm |
| Width | 60cm |
| Maximum depth | 53.5 cm |