Washing machine LG F2X10S7NLB
Washing machine LG F2X10S7NLB



Washing machine LG F2X10S7NLB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | F2X10S7NLB |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 44 cm |
| Height | 85 cm, 800mm. |
| Color | White color |
| Weight | 62 kg, 51 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Washing capacity | 7 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Sensory |
| Washing programs | Download cycle, Eco 40-60, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Sportswear, Mixed, Delicate program, Easy care wash program, Drum clean |
| Screen | Yes |
| Noise level when drilling | 75 dB |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | CN |