WASHER HW80-B14959S8U1S HAIER
WASHER HW80-B14959S8U1S HAIER



WASHER HW80-B14959S8U1S HAIER
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HW80-B14959S8U1S |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 49.7 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Graphite color |
| Weight | 63 kg, 78 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 48 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing capacity | 8 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory |
| Washing programs | FreshSent |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | CN |