




Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 7
business days
Rated power 11kW
Cable routing Card swiping / APP
Dimensions 290x180x95 mm
Input frequency 50/60 Hz
Output voltage 200-240V
Output current 16A
Charging cable length 5m
Protection from overcurrent, overvoltage, from low voltage
Overtemperature protection value
Electrical leakage protection value
PEN protection
Operating temperature -35°C~50°C
Operating humidity -5%~95% non-condensing
Protection level IP54
Cooling model Natural cooling
MTBF 50,000 hours
| Power | 11 kW |
| With cable | Yes |
| Cable length | 5 years |
| Wire shape | Straight |
| State support | Valid |
| Cable type | type 2 |
| Length | 200mm |
| Height | 150mm |
| Width | 200mm |
| Weight | 4000g |