Synology HAT3320-8T internal hard drive 8 TB 7200 RPM 3.5" Serial ATA III
Synology HAT3320-8T internal hard drive 8 TB 7200 RPM 3.5" Serial ATA III
Synology HAT3320-8T internal hard drive 8 TB 7200 RPM 3.5" Serial ATA III
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
12 - 17
business days
| Component for | NAS |
| Type | HDD |
| 24/7 operation | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 8 TB |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Power consumption (write) | 9.07 W |
| Power consumption (read) | 9.07 W |
| Power consumption (idle) | 5.74 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |