- In stock.
DeLonghi KG79
DeLonghi KG79



DeLonghi KG79
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | KG79 |
| Length | 13 cm, 185 mm. |
| Width | 16 cm, 150 mm. |
| Height | 26 cm, 290 mm. |
| Power | 110W |
| Weight | 1.68 kg, 1.68 kg. |
| Color | Black color |
| Adjustable coffee coarseness | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Pulse mode | No |
| Automatic shutdown | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Grinding mechanism type | Mills |
| Additional information | 5 grinding modes |
| Makes 4 | 12 cups of coffee. Easy to clean |
| Country of manufacture | CN |