- In stock.
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Soft foam ear cushion
Flexible microphone holder
Integrated volume control
Compatible with any 3.5 mm audio plug device
| Summary | Gembird MHS-123. Product type: Headset. Connectivity technology: Wired. Recommended usage: Calls/Music. Headphone frequency: 20 - 20000 Hz. Cable length: 1.8 m. Weight: 100 g. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=8033 |
| Unit Box Height | 0.23 |
| Unit Box Length | 0.055 |
| Unit Box Width | 0.15 |
| Cable length | 1.8 m |
| Certification | RoHS, ISO 9002 |
| Country of origin | China |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Wearing style | Head-band |
| 2x 3.5 mm connectors | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Headphone sensitivity | 103 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Maximum input power | 60 mW |
| Microphone frequency | 30 - 16000 Hz |
| Microphone input impedance | 2200 Ω |
| Microphone sensitivity | -58 dB |
| Microphone type | Boom |
| Weight | 100 g |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 164 g |
| Package width | 200 mm |
| Quantity | 1 |
| Model name | MHS-123 |
| Units per Shipping Box | 50 |
| Product Net Weight | 0.1 kg |