Wahl Ear, Nose & Brow 3-In-1 precision trimmer Silver
Wahl Ear, Nose & Brow 3-In-1 precision trimmer Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Certification | CE, RoHS |
| Cordless | Yes |
| Soft grip | No |
| Built-in light | No |
| Product colour | Silver |
| Rechargeable | No |
| Battery type | AA |
| Fast charging | No |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Battery |
| Depth | 27 mm |
| Width | 28 mm |
| Package weight | 174 g |
| Weight | 48 g |
| Height | 165 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Package width | 95 mm |
| Package height | 204 mm |
| Waterproof | No |
| Wet & Dry | No |
| Number of shaver heads/blades | 3 |
| Precision trimmer purpose | Ear, Nose |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery low indication | No |
| Warnings | Store in a dry place., Keep out of the reach of children., Use in accordance with the instructions. |