Wahl 9639-816 hair trimmers/clipper Black
Wahl 9639-816 hair trimmers/clipper Black



Wahl 9639-816 hair trimmers/clipper Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
11 - 16
business days
| Power | 3.5 W |
| Mains power | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Rechargeable | Yes |
| Power source | AC/Battery |
| Battery type | Built-in |
| Operating time | 40 min |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Charging time | 16 h |
| Product colour | Black |
| Minimum hair length | 1 mm |
| Cutter width | 4.5 cm |
| Wet & Dry | No |
| Barber set | Yes |
| Storage pouch | Yes |
| Charger | Yes |
| Attachment combs | Mustache, Beard, Head |
| Hair comb | Yes |
| Oil included | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Scissors | Yes |
| Cordless | Yes |