-
−4%
Philips HAIRCLIPPER Series 3000 HC3505/15 Hair clipper
Philips HAIRCLIPPER Series 3000 HC3505/15 Hair clipper
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source | AC |
| Rechargeable | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Cord length | 1.8 m |
| Number of length steps | 13 |
| Blade material | Stainless steel |
| Product colour | Black, Green |
| Minimum hair length | 0.5 mm |
| Removable blade | Yes |
| Cutter width | 4.1 cm |
| Maximum hair length | 2.3 cm |
| Maintenance-free blades | Yes |
| Self-sharpening blade | Yes |
| Hair comb | Yes |
| Cleaning brush | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Ergonomic grip | Yes |
| Rechargeable battery | Yes |
| Oil-free maintenance | Yes |
| Maintenance-free | No |
| Warnings | Use in accordance with the instructions., Keep out of the reach of children., Store in a dry place. |