Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 6
business days
| System parameters | |
|---|---|
| Mode of operation | Physical Button |
| Processor | Embedded MCU Processor |
| Device interfaces | |
| Debug | 1 |
| Connecting modules | 2(1 Input, 1 Output) |
| Main features | |
| Power source | Powered by DS-KD8003-IME1 |
| DIP connection | 8 |
| Protection level | IP65 |
| Installation | Flush Mounting, Surface Mounting |
| Energy consumption | ≤2W |
| Buttons | 6 |
| Relative humidity | 10% to 95% |
| Operating temperature | -40° C to +60° C (-40° F to 140° F) |
| Dimensions (L × W × H) | 98.5mm×100mm×33.7mm(3.87"×3.95"×1.33") |
| Weight | 0.19 kg |