- Prekė sandėlyje
-
−2%
LG NanoCell AI 43NANO81A3A televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
LG NanoCell AI 43NANO81A3A televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Panel mounting interface | 200 x 200 |
| VESA mounting | Yes |
| Product colour | Black |
| Introduction year | 2025 |
| Frameless design | Yes |
| Energy saving mode | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 54 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 83 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Number of OSD languages | 38 |
| Hotel mode | No |
| Picture-in-Picture | No |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Voice guide | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Basic hotel mode | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Programming period | 8 day(s) |
| Width (with stand) | 967 mm |
| Height (with stand) | 629 mm |
| Depth (with stand) | 249 mm |
| Stand width | 73.9 cm |
| Stand depth | 24.9 cm |
| Weight (without stand) | 8.9 kg |
| Weight (with stand) | 10 kg |
| Depth (without stand) | 57.1 mm |
| Width (without stand) | 967 mm |
| Height (without stand) | 564 mm |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Video formats supported | HEVC/H.265, VP9, AV1 |
| Processor cores | 4 |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Multi View | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Game mode | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| Teletext function | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dynamic Tone Mapping, Hybrid Log-Gamma (HLG), Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DVD player | No |
| USB recording | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Cables included | AC |
| Desktop stand | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Soundbar included | No |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Display technology | NanoCell |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in subwoofer | No |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio decoders | Dolby Digital |
| Sound modes | AI Sound Pro, Clear Voice Pro |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Common interface (CI) | Yes |
| RF ports quantity | 2 |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point., The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord. |
| Operating system installed | WebOS |
| Smart TV | Yes |
| Operating system version | 25 |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Internet TV | Yes |
| LG technologies (AV/TV) | WOW Orchestra, AI Acoustic Tuning, ThinQ™, Bluetooth Surround Ready, AI Super Upscaling 4K, AI Sound Pro, LG Sound Sync |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2226964 |