- Prekė sandėlyje
-
−2%
LG NanoCell AI 43NANO81A3A televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
LG NanoCell AI 43NANO81A3A televizorius 109,2 cm (43") 4K Ultra HD išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 200 |
| Frameless design | Yes |
| Introduction year | 2025 |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 54 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 83 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency scale | A to G |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Number of OSD languages | 38 |
| Hotel mode | No |
| Basic hotel mode | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Programming period | 8 day(s) |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Picture-in-Picture | No |
| Voice guide | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Height (with stand) | 629 mm |
| Width (with stand) | 967 mm |
| Depth (with stand) | 249 mm |
| Height (without stand) | 564 mm |
| Weight (with stand) | 10 kg |
| Depth (without stand) | 57.1 mm |
| Stand depth | 24.9 cm |
| Width (without stand) | 967 mm |
| Weight (without stand) | 8.9 kg |
| Stand width | 73.9 cm |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Video formats supported | HEVC/H.265, VP9, AV1 |
| Processor cores | 4 |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Game mode | Yes |
| Teletext function | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dynamic Tone Mapping, Filmmaker Mode, Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB recording | No |
| Subtitles function | Yes |
| Multi View | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| DVD player | No |
| Cables included | AC |
| Desktop stand | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Soundbar included | No |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Screen shape | Flat |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | NanoCell |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Sound modes | AI Sound Pro, Clear Voice Pro |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in subwoofer | No |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio decoders | Dolby Digital |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| RF ports quantity | 2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Digital signal format system | DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-S |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Operating system installed | WebOS |
| Operating system version | 25 |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| LG technologies (AV/TV) | WOW Orchestra, AI Sound Pro, ThinQ™, Bluetooth Surround Ready, AI Acoustic Tuning, AI Super Upscaling 4K, LG Sound Sync |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2226964 |