- Prekė sandėlyje
„Samsung The Frame QE75LS03FWU“ 190,5 cm (75") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
„Samsung The Frame QE75LS03FWU“ 190,5 cm (75") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Black |
| Panel mounting interface | 400 x 400 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Bezel type | VNB (Very Narrow Bezel) |
| Ambient lighting | Yes |
| Stand type | Legs stand |
| Introduction year | 2025 |
| Power consumption (max) | 240 W |
| Energy saving mode | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 250 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 141 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (typical) | 141 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| On Screen Display (OSD) languages | Multi |
| Voice guide | Yes |
| Number of OSD languages | 27 |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Voice control | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Depth (without stand) | 26.9 mm |
| Height (with stand) | 995.3 mm |
| Weight (with stand) | 30.9 kg |
| Width (without stand) | 1685.3 mm |
| Stand depth | 32 cm |
| Weight (without stand) | 30.7 kg |
| Height (without stand) | 965.4 mm |
| Depth (with stand) | 319.8 mm |
| Stand width | 124.4 cm |
| Width (with stand) | 1685.3 mm |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Backlight dimming technology | Supreme UHD Dimming |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming), Neo Quantum HDR, High Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive) |
| Multi View | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| TV key support | Yes |
| AI Upscale | Yes |
| Ambient mode | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| SmartThings app support | Yes |
| Tap view | Yes |
| Game mode | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| MBR support | Yes |
| Mounting kit type | Wall mount |
| Mounting kit | Yes |
| E-manual | Yes |
| Remote control type | TM2561E |
| Remote control included | Yes |
| Cables included | AC |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal | 190.5 cm (75") |
| LED backlight | Yes |
| Display refresh rates supported | 144 Hz, 100 Hz |
| Screen shape | Flat |
| Display technology | Neo QLED |
| LED backlighting type | Mini LED |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Native refresh rate | 100 Hz |
| Display diagonal (metric) | 189 cm |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Audio output channels | 2.0.2 channels |
| Audio decoders | Dolby Atmos |
| Sound modes | Game, Surround |
| Audio pre-selection descriptor | Yes |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Adaptive sound | Yes |
| RMS rated power | 40 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Digital audio optical out | 1 |
| Common interface (CI) | Yes |
| PC in (D-Sub) | No |
| RF ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| HDMI ports quantity | 5 |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Auto channel search | Yes |
| Sound mirroring | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.4 |
| Universal guide | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| TV initiate mirroring | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Operating system installed | Tizen |
| Far-field voice interaction | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Samsung technologies (AV/TV) | 4K AI Upscaling, Art Store, NQ4 AI Gen3 Processor, AI Auto Game Mode, Karaoke Mode, One Connect Box, Active Voice Amplifier Pro, Quantum Matrix Technology Slim, Q-Symphony, EyeComfort Mode, Contrast Enhancer, Smart Calibration, Samsung TV Plus, Wide Viewing Angle, Neo Quantum HDR, Micro Dimming, Auto HDR Remastering Pro, Art Mode, Object Tracking Sound, Matte Display, Adaptive Sound Pro, 4K AI Upscaling Pro, Real Depth Enhancer, AI Motion Enhancer Pro |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2204835 |