Ravanson XPB-70 centrifugal washing machine
Ravanson XPB-70 centrifugal washing machine
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Freestanding |
| Door hinge | Up |
| Built-in display | No |
| Product colour | White |
| Drainage system | Gravity |
| Loading type | Top-load |
| Housing material | Plastic |
| Hose included | Yes |
| Water drainage | Y |
| Cover material | Plastic |
| Control type | Rotary |
| Power consumption (typical) | 350 W |
| Weight | 10 kg |
| Width | 445 mm |
| Depth | 410 mm |
| Height | 800 mm |
| Number of modes | 2 |
| Capacity | 7 kg |
| Warnings | Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock., Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire. |
| Runtime | 15 min |