MPM-5712-PK-45 Automatic washing machine White
MPM-5712-PK-45 Automatic washing machine White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Loading type | Front-load |
| Built-in display | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | White, Black |
| Control type | Buttons, Knob |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Width | 600 mm |
| Depth | 500 mm |
| Height | 840 mm |
| Washing programs | Lingerie, Cotton, Spin, Smart, Stain removal, Quick 15 min, Bedding, Eco 40-60°C, Wool, Self-cleaning programme, Delicate/silk, Rinse & spin, 20°C, Down, Steam, Mix |
| Spin speed | 1200 RPM |
| Energy efficiency class | A |
| Delayed start timer | Yes |
| Rated capacity | 7 kg |
| Child lock | Yes |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire., Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock. |