MPM-5112-PT-44 Automatic washing machine White
MPM-5112-PT-44 Automatic washing machine White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Black |
| Appliance placement | Freestanding |
| Control type | Buttons, Knob |
| Built-in display | Yes |
| Loading type | Front-load |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Height | 850 mm |
| Depth | 630 mm |
| Width | 600 mm |
| Washing programs | Intensive, Cotton with pre-wash, Centrifugation and pumping out, Wool, Synthetics, Mix, Bedding, Cottons 20°C, Eco 40-60°C, Rinse, Down, Anti-allergic, Quick 15 min, Cotton |
| Spin speed | 1200 RPM |
| Energy efficiency class | A |
| Rated capacity | 10 kg |
| Delayed start timer | Yes |
| Child lock | Yes |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock., Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire. |