Mesko Home MS 8053 washing machine Top-load 3 kg Blue, White
Mesko Home MS 8053 washing machine Top-load 3 kg Blue, White





Mesko Home MS 8053 washing machine Top-load 3 kg Blue, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door colour | Blue |
| Door hinge | Up |
| Built-in display | No |
| Product colour | Blue |
| Loading type | Top-load |
| Appliance placement | Freestanding |
| Control type | Rotary |
| Power consumption (typical) | 150 W |
| Depth | 370 mm |
| Height | 530 mm |
| Width | 360 mm |
| Rated capacity | 3 kg |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Wi-Fi controlled | No |
| Washing programs | Delicate/silk |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard. |