Camry Premium CR 8052 washing machine Top-load 3 kg Grey, White
Camry Premium CR 8052 washing machine Top-load 3 kg Grey, White






Camry Premium CR 8052 washing machine Top-load 3 kg Grey, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Door hinge | Up |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Grey |
| Built-in display | No |
| Door colour | Grey |
| Control type | Rotary |
| Loading type | Top-load |
| Drum material | Plastic |
| Power consumption (typical) | 190 W |
| Height | 570 mm |
| Depth | 350 mm |
| Width | 540 mm |
| Washing programs | Spin |
| Wi-Fi controlled | No |
| Rated capacity | 3 kg |
| Warnings | Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock., Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire. |