TV Set, LG, 43 ", 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 16:9, LCD, 43UR78GC
Product reference:
2-8806096387566
TV Set, LG, 43 ", 4K Ultra HD, 3840 x 2160 pixels, 16:9, LCD, 43UR78GC
Product reference:
2-8806096387566
You have 3 products in compare list, please remove someone and try again
- Add to favorites products
- Added to favorites products
- Removed to favorites product
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
4K UHD Smart TV 43UR78GC
| Vendor Homepage | www.lg.com |
| Unit Box Height | 0.655 |
| Unit Box Length | 1.05 |
| Unit Box Width | 0.135 |
| Display brightness | 280 cd/m² |
| Display diagonal | 43 " |
| Display diagonal (metric) | 108 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display technology | LCD |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Native refresh rate | 50 Hz |
| Operating system installed | WebOS |
| Smart TV | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| RF input | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Shipping Box Depth | 105 cm |
| Shipping Box Height | 65.5 cm |
| Shipping Box Weight | 10.6 kg |
| Shipping Box Width | 13.5 cm |
| Data Sheet (Link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2196949/fiches?language=EN |
| Energy efficiency class | G |
| EPREL Registration Number | 2196949 |
| EPREL Version Number | 1 |
| Model | 43UR78GC |
| Unit Calculated Volume | 0.0928463 cubm |
| Product Net Weight | 8.9 kg |
| Unit Calculated Weight | 10.6 kg |
Offensive and promotional comments are unpublished.
Testimonials not found!
Request for product delivery/order