Refrigerator LIEBHERR URd 3601
Refrigerator LIEBHERR URd 3601
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Liebherr |
| Mounting type | Built-in |
| Hinge type | Door to door |
| Type | Fridge with freezer inside |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Height | 81.8 cm |
| Width | 59.7 cm |
| Depth | 55 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized height | 85 cm |
| Color | White |
| Energy efficiency class | D |
| Sound level class | B |
| Noise level | 34 dB |
| Cool drawer | No |
| Converting a freezer to a refrigerator | No |
| Management | Internal touch control LCD |
| Annual energy consumption | 115 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 92 liters |
| Useful freezer capacity | 14 liters |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Ice cube generator | No |
| Door handle | No |
| Air purification filter | No |
| Bottle shelf | None |
| Divided glass shelf | Yes |
| Door lock | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | Yes |
| Rapid cooling in the refrigerator | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Wi-Fi | No |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 9 o'clock |
| Freezing capacity in 24 hours | 2 kg/24 hours |