Refrigerator ELECTROLUX LNS5LD14S
Refrigerator ELECTROLUX LNS5LD14S
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Electrolux |
| Mounting type | Built-in |
| Hinge type | Sliding |
| Type | Fridge with bottom freezer |
| Type of refrigeration technology | Less frost |
| Height | 144.1 cm |
| Width | 54 cm |
| Depth | 54.9 cm |
| Standardized width | 60cm |
| Standardized height | 150cm |
| Color | White |
| Energy efficiency class | D |
| Sound level class | B |
| Noise level | 35 dB |
| Cool drawer | No |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | No |
| Converting a freezer to a refrigerator | No |
| Management | Electronic |
| Annual energy consumption | 140 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 217 liters |
| Useful freezer capacity | 57 liters |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Ice cube generator | No |
| Door handle | No |
| Compressor type | On-Off |
| Fan | No |
| Air purification filter | No |
| Bottle shelf | None |
| Divided glass shelf | No |
| Door lock | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Wi-Fi | No |
| Number of freezer drawers/shelves | 2 |
| Freezer freezing temperature | -14°C - -24°C |
| Fast freeze function in the freezer | No |
| Freezing capacity in 24 hours | 3 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 7 o'clock |