Refrigerator BOSCH KUL22ADD0
Refrigerator BOSCH KUL22ADD0
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Bosch |
| Mounting type | Built-in |
| Type | Fridge with freezer inside |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Height | 82 cm |
| Width | 59.8 cm |
| Depth | 54.8 cm |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Management | Electronic |
| NEW energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 119 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 93 liters |
| Useful freezer capacity | 17 liters |
| Wi-Fi | Yes |
| Moisture retention technology | No |
| Soft door closing | Yes |
| Metalized back wall | No |
| Door handle | No |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | Yes |
| Ice cube generator | No |
| Fan | No |
| Air purification filter | No |
| Bottle shelf | None |
| Divided glass shelf | No |
| Door lock | No |
| Door open signal | Yes |
| Rising temperature indicator | No |
| Economy mode | Yes |
| Holiday function | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Fast freeze function in the freezer | No |
| Freezing capacity in 24 hours | 3 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 8 o'clock |
| Noise level | 35 dB |
| Sound level class | B |
| Climate class | SN-ST |
| Standardized height | 85 cm |
| Standardized width | 60cm |