Refrigerator AEG TK9ZS181DC
Refrigerator AEG TK9ZS181DC
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | AEG |
| Mounting type | Built-in |
| Hinge type | Door to door |
| Type | Fridge without freezer |
| Type of refrigeration technology | Static |
| Height | 176.9 cm |
| Width | 55.7 cm |
| Depth | 54.9 cm |
| Standardized width | 55 cm |
| Standardized height | 180 cm |
| Color | White |
| Energy efficiency class | D |
| Sound level class | A |
| Noise level | 35 dB |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | Yes |
| Cool drawer | True 0°C zone |
| Management | External electronic control |
| Annual energy consumption | kWh |
| Useful refrigerator capacity | 274 liters |
| Soft door closing | Yes |
| Door handle | No |
| Metalized back wall | No |
| Compressor type | Inverter |
| Fan | Yes |
| Divided glass shelf | Yes |
| Air purification filter | Yes |
| Door lock | No |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Bottle shelf | None |
| Lighting | LED, LED |
| Rapid cooling in the refrigerator | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Rising temperature indicator | Yes |
| Antibacterial technology | No |
| Holiday function | No |
| Door open signal | Yes |
| Economy mode | No |
| NEW energy efficiency class | D |