TP-LINK Omada 3-in-1 Gigabit VPN Router
TP-LINK Omada 3-in-1 Gigabit VPN Router
Guarantee
60 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Flash memory | 4096 MB |
| Internal memory | 1024 MB |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory type | DDR3 |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Metal |
| Output current | 2.43 A |
| Output voltage | 53.5 V |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| NAT functionality | Multi-Net NAT; Virtual Server; NAT-DMZ; FTP/H.323/SIP/IPSec/PPTP ALG; UPnP; |
| URL filtering | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Reset button | Yes |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Height | 35 mm |
| Depth | 131 mm |
| Width | 226 mm |
| Port forwarding | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Static route | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 1000, 100, 10 |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, IEEE 802.3u |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Supported protocols | TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, NTP, HTTP, HTTPS, DNS, IPSec, PPTP, L2TP, SNMP |
| DHCP server | Yes |
| DHCP client | Yes |
| Combo SFP ports quantity | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 10 |
| DC-in jack | Yes |
| SFP WAN | Yes |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| SIM card slot | No |
| Ethernet WAN | Yes |
| DSL WAN | No |
| Warnings | Avoid contact with liquids as this may cause electric shock., The product may emit radio waves that may interfere with other electronic devices., Do not open the appliance housing - risk of electric shock. |