LOGITECH M196 Bluetooth Mouse - ROSE - BT - EMEA28i-935
LOGITECH M196 Bluetooth Mouse - ROSE - BT - EMEA28i-935
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
Focused on innovation and quality, Logitech designs personal peripherals to help people enjoy a better experience with the digital world. The company started in 1981 with mice, which (new at the time) provided a more intuitive way of interacting with a personal computer. Logitech became the worldwide leader in computer mice, and have reinvented the mouse in dozens of ways to match the evolving needs of PC and laptop users. Since those early days, company have expanded our expertise in product design beyond the computer mouse, with a broad portfolio of interface devices that are the "last inch" between you and your computer or your console game, digital music or home-entertainment system.
| Device Location | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth® |
| Mouse Features | Scrolling Wheel |
| External Color | Rose |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 72 mm |
| Pack Width (mm) | 44 mm |
| Pack Height (mm) | 108 mm |
| Weight | 0.106 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.076 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 5099206128316 |