Logitech 910-007120 mouse Travel Ambidextrous RF Wireless + Bluetooth
Logitech 910-007120 mouse Travel Ambidextrous RF Wireless + Bluetooth
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Surface coloration | Monochromatic |
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | White |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| USB Type-C charging port | No |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 18 month(s) |
| Power source | Batteries |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | AA |
| Auto power off | Yes |
| Number of batteries supported | 1 |
| Depth | 99 mm |
| Weight | 73.8 g |
| Height | 39 mm |
| Width | 60 mm |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | iPadOS, Android |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Silent click | Yes |
| Purpose | Travel |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Wireless range | 10 m |