Expressive E Osmose - synthesizer, MPE MIDI controller, MIDI controller
Expressive E Osmose - synthesizer, MPE MIDI controller, MIDI controller



Expressive E Osmose - synthesizer, MPE MIDI controller, MIDI controller
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pitch bend wheel | Yes |
| Product colour | Black |
| Modulation Wheel | Yes |
| Polyphony | 24-voice |
| Product type | Synthesizer, MPE MIDI Controller, MIDI controller |
| Height | 87.5 mm |
| Depth | 316 mm |
| Weight | 8.3 kg |
| Width | 894 mm |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LCD |
| Headphone outputs 1/4" (6.35 mm) | 1 |
| Number of USB Type B ports | 1 |
| MIDI output (5-pin) | 1 |
| MIDI (5-pin) input | 1 |
| Balanced line inputs TRS 1/4" (6.35 mm) | 2 |
| Foot pedal input | 2 |
| MIDI-keyboard number of keys | 49 keys |