Wiejska Zagroda Feed Lamb with Spinach for Puppies 2 kg
Wiejska Zagroda Feed Lamb with Spinach for Puppies 2 kg
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dosage form | Solid |
| Sugar free | Yes |
| Weight | 2 kg |
| Pet specific needs | Growth period |
| Gluten free | Yes |
| Package type | Sack |
| Dog breed | All breeds of small dogs |
| Age of the pet | Junior |
| Additional features | Muscle building, General health, Gluten-free, Growth period, Grain-free |
| Main flavor | Lamb |
| Soy free | Yes |
| No artificial colours | Yes |
| Product category | Dry food |
| Category | For dog |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Warnings | Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Store in a dry and cool place away from direct sunlight. |
| Protein | 32% |
| Crude ash | 8.5% |
| Fat content | 21% |
| Crude fibres | 4.5% |
| Moisture content | 9% |