-
−3%
MAESTRO MR-084 4.5 l water heater
MAESTRO MR-084 4.5 l water heater
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Buttons, Touch |
| Water level indicator | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Detector type | Touch |
| Overheat protection | Yes |
| Pump type | Electric, Manual |
| Product colour | Grey, White |
| Water tank capacity | 4.5 L |
| Material | Stainless steel, plastic |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 750 W |
| Height | 365 mm |
| Depth | 290 mm |
| Width | 210 mm |
| 360° rotational base | Yes |
| Built-in water pump | Yes |
| Auto power off | Yes |