Maestro MR-024-GREY electric kettle
Maestro MR-024-GREY electric kettle


Maestro MR-024-GREY electric kettle
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | Grey |
| Kettle interior material | Stainless steel 18/10 |
| Housing material | Plastic |
| Double wall | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Lead cable length | 0,7 m |
| Temperature control | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 1850-2200 W |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |