-
−6%
MAESTRO electric kettle 1,7l MR-051-GREY
MAESTRO electric kettle 1,7l MR-051-GREY
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank capacity | 1.7 L |
| Product colour | White, Stainless steel |
| Adjustable thermostat | No |
| Power source | AC |
| Power | 2200 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Housing material | Plastic |
| Height | 230 mm |
| Width | 160 mm |
| Length | 210 mm |
| Swivel base | Yes |
| Lid opening type | Button |
| Ergonomic grip | Yes |